KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 8258184
nr 825 8184
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Gouache, Lage Lindell (1920-1980), komposition, signerad LL, 12x17 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 6 maj 2013
kl 20:43:48
2.200 kr
2.200 kr
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell
Gouache